Potřeby pro stolní tenis

Další služby

V rámci svých obchodních aktivit nabízím i následující doplňkové služby :

 Povrchová úprava dřev  
 Kompletace pálek pro začátečníky  
 Výkup obehraných potahů  
 Testování pálek a potahů  

Povrchová úprava dřev

U dřev často vyvstává při opakovaném lepení problém vytrhávání drobných vlásečnicových třísek z jejich povrchu. Je většinou jedno, jestli je aplikována metoda "čerstvého lepení", nebo pouze jednou za čas vyměníte jinak nepřelepovaný potah. Ve druhém případě se totiž používají trochu hustší lepidla, která potah na dřevě o něco víc drží.

Tento nežádoucí jev lze podstatně omezit oboustranným natřením hlavy dřeva speciálním lakem. Ten bývá obecně velmi řídký, aby se snadno "vpil" do povrchové vrstvy a současně nezměnil herní vlastnosti dřeva.

Další bolestí dřev (i když možná by se mělo mluvit spíše o nešikovnosti hráče) je náchylnost k poškození jejich hran, zavadíme-li třeba o stůl. Dříve hrála svoji roli ochranná páska, která se ovšem při čerstvém lepení téměř nepoužívá. Hranu pálky lze rovněž zpevnit, mně samotnému se osvědčilo její potření německým lepidlem Kleiberit (něco na způsob známějšího Duvilaxu).

Obě dvě výše zmíněné úpravy jsem ochoten provést v cenách 30,- Kč nalakování dřeva a 20,- Kč potření hrany lepidlem. V rámci kompletace celé pálky je cena poloviční.

Kompletace pálek pro začátečníky

Abych vyšel vstříc zejména amatérským hráčům případně začínajícím žáčkům, kompletuji pálky z nejlevnějších značkových dřev (Tibhar Chila Top, Tibhar Samsonov Top, Butterfly All, Joola All apod.) v cenách 200 - 400 Kč,- a obehraných potahů. Ty jsou většinou softové, středně rychlé a pokud možno s relativně měkkou houbou (např. Andro Impuls, Butterfly Catapult, ...). Výsledná pálka se pohybuje v cenové relaci asi 400 - 700,- Kč (v závislosti na ceně použitého dřeva a vykoupených potahů. Pochopitelně na takovouto pálku (zvláště pak na její potahy) nelze dát odpovídající záruku.

V této službě upřednostňuji v závislosti na svých materiálových možnostech nejdříve začínající žáčky, teprve poté ostatní amatérské zájemce. S těmito pálkami úspěšně začínali všichni nejmladší hráči mého mateřského oddílu.

Kompletuji pálky i s použitím nových čínských potahů, bližší informace v sekci "Prodej - Pálky - Vlastní komplety". Pro výuku však nejsou zdaleka tak vhodné, jako předchozí. Prohlašuji to i přesto, že mi to může snížit odbyt a tím i zisk.

Výkup obehraných potahů

Toto souvisí částečně s předchozí službou, kdy se mi nejvíce nedostává výše zmíněných středně rychlých softových potahů, zejména pak s měkkými houbami. Ve všech ostatních případech (sendviče, anti, trávy) si dělám zásobu maximálně dvou kusů za účelem další služby - testování. Potahy by neměly být hrané déle než jeden rok, nabízená cena asi 100,- Kč za kus (dle poptávky a kvality).

Testování pálek a potahů

Hráči, kteří po úspěšném absolvování prvních začátečnických krůčků usoudí, že stolní tenis je sport, kterému se chtějí věnovat i nadále a nejlépe na soutěžní úrovni, stojí před potřebou opatřit si první "opravdovou" pálku. Uvážíme-li průměrnou cenu jednoho potahu 700,- Kč a dřeva 800,- Kč, stojíme před investicí 2000 - 2500,- Kč. Pro nejvíce rozšířenou skupinu hráčů úrovně okresních soutěží to není zrovna zanedbatelná částka, proto přílišné experimentování s novými potahy většinou nebývá finančně dostupné. Je přitom obecně ověřeno, že volba správného typu pálky přizpůsobená stylu hry dokáže zvednout výkonnost v rozmezí 20 - 50 %.

Aby koupě první takovéto pálky na míru byla pokud možno co nejefektivnější, připravil jsem pro zájemce možnost otestovat si různé pálky či potahy. Mám k dispozici něco málo starších obehraných potahů. Dále je možnost vyzkoušet několik typů kompletních pálek, které mi k tomuto účelu zapůjčují moji spoluhráči z mateřského oddílu. Testování probíhá v kulturním domě ve Voděradech, k dispozici jsou následující pálky :

1. Pálka kategorie přibližně ALL-

 • dřevo Andro Super Core Kinetic Glass Fibre ALL-
 • potahy Andro Impuls 2,1 mm

Klasická středně rychlá pálka, dřevo dodává vynikající kontrolu, potahy s měkkou houbou jsou v její nejsilnější variantě velice točivé.

2. Pálka kategorie přibližně ALL-

 • dřevo Nittaku Shake Defense
 • potahy Andro Impuls 2,1 mm

Možnost vyzkoušení legendárního defenzívního dřeva od Nittaku se zvětšenou hlavou.

3. Pálka kategorie přibližně ALL

 • dřevo Andro Super Core Kinetic ALL
 • potahy Andro Impuls 2,1 mm

Shodná s předchozí, pouze dřevo o něco rychlejší.

4. Pálka kategorie přibližně ALL

 • dřevo Andro Super Core ALL+
 • potahy Palio CJ 8000 2,1 mm

Další varianta s dřevem Andro a velice točivými potahy. Zde je možnost otestování čínských potahů.

5. Pálka kategorie přibližně OFF-

 • dřevo Butterfly Grubba Carbon ALL+
 • potahy Andro Maxcell Supersponge 2,6 mm

I když výrobce udává pouze allroundovou kategorii dřeva, zdá se mi přece jen rychlejší. Karbon pak dodává velice dobrou kontrolu. Potahy jsou vhodné pro pomalejší topspinové údery.

6. Pálka kategorie přibližně OFF

 • dřevo Butterfly Grubba Carbon ALL+
 • potahy Butterfly Catapult 2,1 mm

Možnost otestování stejného dřeva s technickými útočnými potahy.

7. Pálka kategorie přibližně OFF-

 • dřevo Butterfly Zoran Primorac OFF-
 • potah Butterfly Catapult 2,1 mm
 • potah Butterfly Shriver FX 2,1 mm

Obdobná variace Butterfly.

8. Pálka kombinovaná - antitopspin

 • dřevo Nittaku Carbon Blackstone
 • potah Butterfly Super Anti 2,0 mm
 • potah Butterfly Shriver L 2,1 mm

Možnost vyzkoušení antitopspinového potahu.

9. Pálka kombinovaná - tráva

 • dřevo Donic Waldner OFF
 • potah Donic Desto 2,0 mm
 • potah Donic Twister 1,5 mm

Možnost vyzkoušení trávy patřící mezi ty rychlejší.